Technologia Blockchain w branży budowlanej

Blockchain to seria „bloków” danych, które tworzą rozproszoną księgę, która jest również bardziej powszechnie znana jako zbiór kont. Zasadą tej księgi jest przechowywanie wszystkich niezbędnych umów i transakcji w jednym bezpiecznym obszarze.
Reklama: http://geograf-geodezja.pl
O blockchainie można myśleć jak o dosłownym łańcuchu, o liniowym charakterze, podobnie jak o łańcuchu dostaw budowlanych. Na przykład, jeśli materiały budowlane zostały zrzucone na miejsce od hurtownika, to znaczy, że wypełnili oni swój kontrakt. Oznacza to, że kontrakt jest następnie finalizowany i dodawany jako nowy blok do łańcucha. Daje to kierownikowi projektu naturalny porządek, który jest bardzo łatwy do naśladowania podczas szukania informacji.
Istnieją 3 główne zasady blockchain: jest bezpieczny, zdecentralizowany i skalowalny do każdego projektu.

1. Blockchain jest postrzegany jako jeden z najbezpieczniejszych obecnych sposobów śledzenia wszystkich informacji, ze względu na wielowarstwowe szyfrowanie zakodowane w każdym indywidualnym projekcie.
2. Jest zdecentralizowany poprzez połączenia zwane węzłami, które automatycznie sprawdzają transakcje i pomagają zachować cyfrowy ślad papierowy wszystkich zapisów.
3. Skalowalność Blockchain wynika z tego, że nic nie jest przechowywane na centralnym serwerze, co oznacza, że można go dostosować do zarządzania projektem o dowolnej wielkości

Komentowanie wyłączone