Home / Bez kategorii / Zgodnie Konwent obu dowódców

Zgodnie Konwent obu dowódców

Czyszczenie tapicerki samochodowej Bydgoszcz

Prezydent Recep Tayyip Erdogan zajechał w poniedziałek do Pałacu Konstantynowskiego koło Petersburga, gdzie przyzwoliłby go Władimir Putin. To zupa konwent obu przywódców od kryzysu po zestrzeleniu w listopadzie ubiegłego roku przez lotnictwo Turcji rosyjskiego bombowca nad cezurą turecko-syryjską.

Przed aktualną…
studiujże w dalszym ciągu »

z zapowiedziami Erdogan i Putin mają prowadzić dialog m.in. o normalizacji stosunków i sytuacji w Syrii.

Owo pierwsza zagraniczna odwiedziny Erdogana od nieudanej próby puczu, do której doszło w Turcji 15 lipca.

Tuż przed wystartowaniem poniedziałkowego spotkania prezydent Turcji ilustrował przekonanie, iż współpraca pomiędzy krajami wspomoże rozwiązać dylematy w regionie. Erdogan zakomunikował też nowy rozdział w stosunkach między Ankarą i Moskwą. Zgodnie z Erdogana działania podjęte wraz z Rosją doprowadzą do totalnie innego okresu w związkach na linii Ankara-Moskwa aniżeli dotychczas.

Prezydent Turcji…
czytaj dalej »
Rosyjski prezydent potępił jakkolwiek nieudaną próbę zamachu stanu. Podkreślił, że Rosja zawsze występuje przeciwko wszystkim niekonstytucyjnym działaniom, i obrazowałby nadzieję, iż narodowość turecki pod kierownictwem Erdogana upora się z kryzysem.
Odwilż w stosunkach

Od ponad miesiąca twierdzi proces normalizacji poglądów turecko-nieruskich, które znalazły się w kryzysie po zestrzeleniu w listopadzie zeszłego roku przez lotnictwo Turcji rosyjskiego bombowca nad granicą turecko-syryjską. Federacja rosyjska wówczas wprowadziła sankcje kupiecko-gospodarcze wobec Turcji, w tym wstrzymała ruchy czarterowe do owego kraju oraz uzyskany impreza turystyczny.

Relacje zaczęły się uzupełniać na początku lipca, gdy Erdogan przekazałby do Putina list zawierający – jak upewnia Kreml – przeprosiny za listopadowy incydent. Z chronologii wedle Ankary w liście wyszperałyby się wyrazy żałowania oraz prośba o pojednanie nadana do linii ruskiego pilota, który kipnąłby po zestrzeleniu aeroplanu.

About admin

Check Also

Higiena osobista u pań a typów

Przyjmowanie się do zasad higieny osobistej jest ogromne oznaczanie dla zdrowia.