Home / agroturystyka / Zakopane to wyjątkowa miejscowość wielu Polaków (a jeszcze kobiet z zagranicy).

Zakopane to wyjątkowa miejscowość wielu Polaków (a jeszcze kobiet z zagranicy).

Zakopane to ulubiona miejscowość wielu Polaków (ale i osób z zagranicy). Do tego grupa kobiet ma z urlopu w lecie (w wakacje) lub w zimie (w terminie sezonu narciarskiego). Przez to zimowa stolica Polski bardzo przeważnie jest po prostu zatłoczona. Że każdy słyszał o letnich kolejkach do Morskiego Oka natomiast na Gubałówkę.

To jedyne dzieje się w ciągu długich weekendów, zatem na startu maja i święto Bożego Ciała.

Wizja tłumu gości z pewnością odstrasza wielu wielbicieli gór. Nie jakiś ma ochotę na przepychanie się na Krupówkach i istnienie w długich ogonkach. Do tego zimą w Zakopanem stan powietrza pozostawia wiele do życzenia – smog jest równie dotkliwy kiedy w wielu miastach Polski.

Dlaczego to nie wybrać się do Zakopanego wiosną? To wyjście ze pełnych miar atrakcyjne, choć oczywiście niepozbawione wad. Ale rozpocznijmy z zalet.

Pierwszą i naturalną korzyścią istnieje to, o czym robimy z początku – znacznie mniej odwiedzających. Marzec i kwiecień to miesiące, w jakich ruch turystyczny jest mały i Zakopane nie jest tutaj wyjątkiem. A można spokojnie pospacerować i po mieście, i po górskich szlakach. Trzeba jedynie mieć, by mieć odpowiednie wyposażenie turystyczne – o tej chwili roku w górach wciąż jest zimowa aura.

Natomiast skoro o pogodzie mowa – można być dobro i trafić na wzrost wczesnej wiosny albo pecha i zmagać się z resztkami zimy. Reguły nie ma. Jedno istnieje bezpieczne – dni są już wyraźnie dłuższe. Jeżeli pogoda będzie służyć, istnieje możliwość na badanie zajmującej się wiosny tuż pod Tatrami.

Mniejsza ilość turystów dokonuje się na wyższą dostępność bazy noclegowo-gastronomicznej. Wiosną łatwo można sobie dać na grymaszenie i wybór idealnej kwatery – latem i zimą zwykle trzeba brać to, co jest (jeszcze) wolne. Dodatkowo wiele hoteli również indywidualnych obiektów noclegowych poza sezonem stosuje inny cennik, oczywiście zdecydowanie bardziej delikatny dla portfela.

Nie bez zadania jest rzecz transportu – biorąc się do Zakopanego samochodem można mieć odwagę na w wartość sprawne pokonanie zakopianki, oraz decydując się na pociąg – dużą możliwość w rozdziale i minus stresu powiązanego z brakiem miejscówek.

Urlop wiosną będzie i mile widziany w dużo firmach, zwłaszcza tam, gdzie funkcjonuje wielu dzieciatych pracowników, skazanych na darmowe w wakacje i ferie. Wybierając wypoczynek na wiosnę, można polegać na całkiem większą wolność w części wolnych dni i czasów przygotowania i rozwiązania.

About admin

Check Also

Najlepsze akcesoria do samochodu na spacer

Jednak o pamiętać, iż zabierając ze sobą niezbędne wyposażenie możemy zapobiec wielu nerwowych sytuacji. A …