Home / Świat / Sport / Żabka, czyli inaczej styl klasyczny , istnieje niepowtarzalną spośród najpoważniejszych technik pływackich.

Żabka, czyli inaczej styl klasyczny , istnieje niepowtarzalną spośród najpoważniejszych technik pływackich.

Żabka, czyli inaczej styl klasyczny , stanowi indywidualną z najzimniejszych technik pływackich. Wymaga zsynchronizowania oddechu z klubami dłoni oraz nóg. Pływanie żabką to posuwisty spacer do przodu, przy jednoczesnym wynurzaniu i opuszczaniu głowy. Pływa się na brzuchu. Ruch otwiera się od nabrania powietrza i odepchnięcia przekazanych do początku i rozwiniętych dłoni na końce. Dłonie po krajach powinny spełniać drogę od prac wyprostowanych z przodu rąk oraz cierpień łukiem do klatki piersiowej. Stąd wysuwane są znów do przodu. Podczas pływania stylem klasycznym nogi podciąga się do klatki piersiowej, po czym zraża się je do tyłu, wykładając na skraje. Aby odepchnąć się od wody, dużym ruchem łączymy wyprostowane nogi.

Styl motylkowy jest podobnie poważny zaś nie dla młodych. Ta metoda pływacka łączy ruchy nóg przypominające pływanie delfina z sprzedawaniem wody ramionami. Pływając stylem motylkowym, całe ciało uruchamia się na rysunek fali. Obie ręce pracują równolegle. Wzięte do początku ramiona utrzymuje się pod wodą do tyłu, po czym otwiera się je spośród wódki a kontynuuje po bokach nad wodą do początku.

About admin

Check Also

Jak powiedział członek zarządu Barcy, rozmowy z Argentyńczykiem są obecnie na tej prostej.

Jak powiedział członek zarządu Barcy, rozmowy z Argentyńczykiem są teraz na ostatniej prostej. Sprawą, nad …