Home / Bez kategorii / Wykroczeń oszczędnościowych za pomocą

Wykroczeń oszczędnościowych za pomocą

Airbus Group poinformował o toczącym się przeciwko niemu postępowaniu brytyjskiego urzędu ds, Serious Fraud Office (SFO). Śledczy badają podejrzenia należącego korupcji i oszustw związanych ze sprzedażą cywilnych samolotów.

Według informacji przekazanych Airbus Group, SFO bada niepoprawności dotyczące zagranicznych konsultantów współpracujących z firmą na rynku lotnictwa cywilnego. Firma poinformowała o śledztwie w niedzielę późnym wieczorem, dwa dni po tym, gdy miała oficjalną informację w tej kwestii od momentu śledczych.
Niepoprawności w lotnictwie

Rozpoczęcie postępowania nie istnieje zaskoczeniem. Jeszcze w kwietniu firma poinformowała o odkryciu,w wyniku immanentnych procesów kontrolnych, „pewnych nieprawidłowości”. Ta informacja rodziłaby powstrzymaniem długów eksportowych, gwarantowanych przez agendy rządowe z Wielkiej Brytanii, Francji zaś Szwab, przypisywanych na transakcje z wkładem linii powietrznych o mniejszej fluktuacji finansowej.

Jak oszacowali dziennikarze internetowego wydania „Financial Times”, zapoczątkowanie formalnego śledztwa jest „poważnym problemem” dla fabrykanta samolotów natomiast może potrwać nawet kilka latek, ograniczając skuteczną potyczkę rywalizującą spośród najogromniejszym rywalem, alias niejankeskim Boeingiem.

Mediatorowie Airbusa

Jak przypomniał dziennik „Daily Telegraph”, w przeszłości pojawiały się już – niepotwierdzone w toku śledztwa – oskarżenia o działania korupcyjne pośredników Airbusa, m.in. w Arabii Saudyjskiej.

Airbus Group zapowiedział w swoim oświadczeniu intymną współpracę w celu jak najszybszego wyjaśnienia powstałych obiekcji.

About admin

Check Also

Zasady prawidłowego odżywiania podczas ciąży

Warzywa oraz produkty dostarczają ogromnej dawek witaminy C i E, karotenoidów, folianów, flawonoidów, składników mineralnych, …