Home / Nieruchomości / W układzie bieżącego roku przeznaczono do celu ponad 80 tys. nowych mieszkań

W układzie bieżącego roku przeznaczono do celu ponad 80 tys. nowych mieszkań

Reklama: Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

W układzie poprzedniego roku oddano do celu ponad 80 tys. nowych mieszkań, o 17,2 proc. dobrze niż w poprzednich 12 miesiącach – powstaje z analizy ekspertów.

Deweloperzy dali do brania w współczesnym roku 80 tys. 97 lokali (kwiecień 2016 – marzec 2017). W współczesnym tymże okresie uzyskali 118 tys. 484 pozwolenia na budowę kolejnych.

Analityk przypomina, że obecne jest cena najwyższa od wiosny 2008 roku, jak to pozwoleń było 119,5 tys., czyli jedynie o tysiąc sztuk więcej. Dodaje, że w zestawieniu rok do roku, pozwoleń wydano ponad 20 proc. wiele.

W zeszłym roku wpływający na rodzimym rynku deweloperzy rozpoczęli budowę 92,2 tys. mieszkań. Biorąc pod opiekę 12-miesięczne czasy (takie podejście pozwala zminimalizować wpływ sezonowości na statystykę) jest wtedy cena największa w przeszłości.

Ekspert uważa, że rok 2017 pewno być jednakowo dobry, jak byli. W samym tylko marcu ostatniego roku deweloperzy rozpoczęli 9 tys. 314 nowych budów, oddali do użytkowania 6 tys. 621 pokoi i uzyskali 11 tys. 940 pozwoleń na budowę nowych.

Jego zdaniem, zagrożeniem dla liczby budowanych mieszkań zapewne stanowić wzrost rekordowo niskich stóp procentowych. W Warszawie 60-70 proc. nowych lokum jest przyjmowanych za gotówkę. Jeżeli oprocentowanie w bankach wzrośnie, ludzie zostawią pieniądze na rolach i trening na zbytu nieruchomości unormuje się.

Na cel dodał, że program „Bycie Plus” nie spowoduje wielkich kolei na targu nowych miejsc deweloperskich. Ludzi, do których skierowany jest rozkład +Bycie Plus+, w części nie siedzieć na zakup bycia za gotówkę.

About admin

Check Also

Kupno nieruchomości jak wszystkiego problemu prawdopodobnie żyć poprzedzone targowaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Jak powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do rozmów …