Home / Nieruchomości / Trzynasty piątek przynoszący pecha to pewien z najbardziej popularnych przesądów. Jest również wiele przesądów budowlanych.

Trzynasty piątek przynoszący pecha to pewien z najbardziej popularnych przesądów. Jest również wiele przesądów budowlanych.

Reklama: Deweloper Bydgoszcz

Trzynasty piątek przynoszący pecha to jakiś z najbardziej atrakcyjnych przesądów. Możemy dodać do niego czarnego kota, przejście pod drabiną czy zbite lustro, które odbędzie, że nowe siedem lat swego życia będzie istną udręką. Ludzie wyróżniają się na tych, którzy nie kupują w zabobony a takich, którzy jak ognia unikają wszystkich rzeczy mogących w wszystek sposób źle wpłynąć na ich żywot. Gdy tenże element używa się do budowy? W kontrakcie z nią powstało również całkiem sporo przesądów. Sprawdźcie jakie rzeczy mogą przynieść Wam szczęście podczas tworzenia nowego domu. 

Dobór ciekawego miejsca na postawienie nieruchomości jest wyjątkowo istotną sprawą. Kiedyś liczono w współczesne, że dużo podpowiedzą nam w tej myśli zwierzęta. Pamiętajcie, żeby nigdy, tylko to zupełnie nie stawiać domu tam gdzie swoje legowisko miały koty – a często te czarne. Jeśli jakimś cudem w wybranej przez Was okolicy znajduje się stado owiec, dajcie im wytrzymać się po części – miejsce, w jakim zbiorą się w strukturę będzie tymże najpoważniejszym, idealnym na sypialnię lub pokój dla dziecka. 

Miejsca po dawnych pogorzeliskach, bitwach lub innych nieszczęściach powinny stanowić omijane szerokim łukiem. Wszystko to łączy się z tragedią, na jakiej chyba nikt z nas nie chciałby budować swojego drugiego mieszkania. Znacznie lepiej przenieść się z instalacją w następujące miejsce, nieskażone złą aurą.

Stary przesąd, który szczerze może spodobać się męskiemu gronu, to dawanie terenu, na którym powinien powstać dom przez nagie kobiety. Panie, pozbawione ubrań gromadziły się w nocy i za pomocą pługa kreśliły linię wyznaczającą najidealniejsze miejsce. Stanowiło toż na punktu odpędzenie złych duchów, ewentualnych pożarów także innych nieszczęść oczekujących na innych domowników.

Pewnie dziwicie się kiedy zacząć budowę. Podobno najlepiej w środę bądź sobotę, po pełni księżyca. Pierwszego dnia dobrze urządzić imprezę – tzw. „zakładziny”. Na tego gatunku uroczystość podejmuje się najbliższych znajomych, znajomych i ekipę budowlaną. Po dobrym odżywianiu i trunku, z pewnością wszystko pójdzie gładko! 

Jak jeszcze można pomóc swojemu szczęściu? Może przez zakopanie pod progiem domu dokumentu rozpoczęcia budowy? Kiedyś zakopywano tam co prawda czarne kury bądź koguty, zawsze taki dokument też powinien wystarczyć. Niektórzy faktycznie jeszcze to wykonują. Co dobre, można spotkać się także zakopywaniem pod progiem chleba, ziaren, monet lub… obcasów! Te nowe są sprawić aby w zakładu absolutnie nie zabrakło przyjaźnie nastawionych gości .

Dawniej, po skończeniu więźby dachowej, czyli drewnianego szkieletu dachu, wieszano na niej kwiaty, kępy trawy bądź wieńce. Teraz jeszcze można odkryć ten obyczaj, jednak wieniec wiesza się zwłaszcza w okresie, gdy cały dach istnieje teraz gotowy.

Po wybudowaniu domu, wpuście na pierwszy ogień czarnego kota. Jeśli nic mu się nie stanie – jesteście mili a bez stresie możecie zamieszkać w obecnej nieruchomości. Żeby szczęścia było nadal dobrze, powieście na drzwiach wejściowych kawałek żelaza lub podkowę.

Nie zostawiajcie o niezwykle bieżącym wydarzeniu – parapetówce. Dawniej impreza ta bliska była pod nazwą „obsiedliny”. Jak wtedy, no a dziś, płaci się na nią ludzi najbliższych. Dobry nastaw a efektywne stany zapewnią dobrą siłę na dalsze bycie w kolejnym miejsca.

Wymienione przesądy mogą powtarzać się bardzo zabawne, jednak rzesza ludzi wierzy, że pewne z nich naprawdę przynoszą szczęście.

About admin

Check Also

Kupno nieruchomości jak wszystkiego problemu prawdopodobnie żyć poprzedzone targowaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Jak powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do rozmów …