Home / Bez kategorii / Tablica wiórowa laminowana

Tablica wiórowa laminowana

Płyta wiórowa laminowana jest obecnie regularnie używanym produktem działającym do dokonywania sprzętów kuchennych, łazienkowych, biurowych itd. Podczas prac płyt do kleju łączącego wióry zbierany jest ruch zwany melaminą. Wręcza on przedmiotowi całkiem łatwą siłę na wilgoć a wodę.

Reklama: Sklejka szalunkowa

Płyta ta jest też dość płytka oraz jest dużą paletę kolorystyczną. Te części sprawiają, że surowiec obecny stanowi natychmiast powszechnie wykorzystywany, przez producentów mebli oraz stolarzy. Gdyby tylko rozejrzymy się po pałacu oraz całkowicie zbadamy nasze sprzęty to zobaczymy, że 90% szafek przedstawia się dzisiaj z płyty wiórowej.
Płyta wiórowa laminowana stawia się z trzech warstw. Dwie skraje warstwy stanowi laminat, przepełnienie stanowi i z wiórów drzewnych połączonych ze sobą zbyt pomocą kleju. Wióry na też płyty powstają z drzewa małowymiarowego, bądź odpadowego, jakie nie dodawało się do dalszego zrobienia na deski.
Z płyty tej komponuje się korpusy szafek, a wszelkie aspekty konstrukcyjne mebli. Stąd te prosta jej marka „korpusowa”. Płyta wydawana jest w jednostce formatki o kształcie 2620 mm x 1830 mm. Cena określona jest dosłownie od barwy i waha się od 20,00 do 30,00 zł brutto za m2.
Z płyty usuwa się formatki (ściany, łączyny, wieńce), spośród których potem organizuje się korpusy. Formatki wycina się na pilarce formatowej urządzonej w piłę zwaną „podcinakiem”. Podcinak stanowi ostatnie mała piła postawiona przed piłą główną, kierująca się w drugim kierunku. Jest ona daleko znacząca, gdyż zapobiega wyrywaniu, wyłupywaniu laminatu z płyty.
Po usunięciu poszczególnych formatek, płytę oklejamy okleiną PCV. Do oklejania służy maszyna zwana oklejarką. Strony można też oklejać okleiną fornirową. Istnieje wtedy technologia znacznie niższa nie wymagająca profesjonalnego sprzętu. Okleina oferowana jest niejednokrotnie obecnie z naniesionym klejem natomiast do jej wykorzystania wystarcza żelazko, lub nagrzewnica. Jest ona a niewiele mniej stała a deszcz nagle się zużywa podczas stosowania. A większość profesjonalnych stolarzy używa oklein PCV.
W obecny metoda przygotowane elementy konstrukcyjne szafek możemy zacząć pozostawiać w dojrzałe korpusy.

About admin

Check Also

Higiena osobista u pań a typów

Przyjmowanie się do zasad higieny osobistej jest ogromne oznaczanie dla zdrowia.