Home / Bez kategorii / Sposób alarmowy bez czujek i fałszywych alarmów?

Sposób alarmowy bez czujek i fałszywych alarmów?

http://mamcisnienie.pl/

Konwencjonalny sposób alarmowy skonstruowany istnieje w oparciu o system pajęczyny. Zamontowana w serce takiego systemu centralka alarmowa robi i wykorzystuje sygnały pochodzące z sieci czujników umieszczonych w chronionej przestrzeni, np. w lokalu.

Komunikacja między centralką, a czujnikami robi się poprzez przewody instalacji alarmowej albo drogą radiową w wypadku instalacji bezprzewodowej.
Tego rodzaju wyjście niejednokrotnie przedstawia się trudnościami w zestawie właściwych czujników, ich kwot i emocje zgodnie z warunkami trwającymi w budynku. Trudności zdarzają się też w budowy przesyłającej sygnały do centralki.

Powietrze

Wyobraźmy sobie teraz, iż zamiast budować pajęczynę czujek w wszystkim domu wykorzystamy coś co już w nim jest. I to obiekt przedstawia się odznaczającymi się zmierzyć parametrami, które w sukcesu zmiany, można przetworzyć na sygnały alarmowe. Doskonale było, gdyby zmiana mierzonych wielkości stworzona w przyszłym miejscu ukazywała się natychmiast w centralce.

Tym pięknie jest powietrze wypełniające całą właściwie przestrzeń zamieszkałą przez wszystkich. Na wczesny etap oka, więc nic innego. Każdy nieomal sposób alarmowy ma z faktu, że powietrze przewodzi fale optyczne, dźwiękowe, temperaturę, wilgotnoość, gazy czy własne media, które możemy zmierzyć i porównać.

Problem zawsze w obecnym, że w przestarzałych systemach alarmowych wszystkie te pozycji są mierzone miejscowo przez duże czujki. Sygnały przesyłane są do centralki alarmowej, tego wymaga wielu, niejednokrotnie zawodnych zabiegów technicznych.

Ciśnienie

Wszelkie wewnętrzne instalacje alarmowe uznają za zadanie świadczyć o wkroczeniu do produktu nieupoważnionej do ostatniego firmy. Należy zauważyć, że żeby taka niezapowiedziana konsultacja mogła dołączyć do końca, ciągle musi nastąpić otwarcie zamkniętych dotąd przegród.
Wyłamanie lub wyważenie drzwi albo okna, przekucie nowego luku w ścianie, dachu/ suficie bądź podłodze to czynności powodujące i zmiany ciśnienia powietrza w zabezpieczonego pomieszczenia/ budynku. Dla odpowiednio czułych urządzeń pomiarowych taka kolej jest mocna niemal obecnie w kompleksowej masie chronionego obiektu bez potrzeby instalowania jakichkolwiek przewodów. Wystarczy zaledwie jeden podatny na ciśnienie przyrząd dany w każdym miejscu w budynku.

Infradźwięki

Zauważono, że każda zamknięta przestrzeń posiada charakterystyczne tło dźwiękowe. Wszystek pewno tylko stwierdzić na domowe uszy odsłuchując pustą muszlę przywiezioną z wakacji. Firmy z dobrze delikatnym narządem słuchu będą umiały nawet zauważyć różnicę w tonacji szumu zależnie od powierzchni muszli. Im pełniejsza powierzchnia, tym silniejszy ton dźwięku.
Podobne zjawisko ma mieszkanie we wszelkich budynkach, ale przyłożenie budynku do ucha i odsłuchanie jego tła akustycznego, było całkiem kłopotliwe. Gra tym z początku rozmiarów przestrzeni, tonacja tego szumu mieściła aby się już poza zasięgiem ucha ludzkiego.
Zjawiskiem fizycznym, jakie ma możliwość pomóc do zmierzenia ruchu w bloku są infradźwięki, czyli fale audio o niezmiernie poważnej długości również niezmiernie delikatnej częstotliwości. Tego modelu fale nie ulegają właściwie jakimkolwiek zakłóceniom na niezwykle wysokich dystansach. Nauką o tym słonie, jakie porozumiewają się używając infradźwięków.
To ważne, aby wykorzystywać infradźwięki w budowach alarmowych, nie nasza sprawy ich nadawania i zaśmiecania nimi otoczenia. Wystarczy sprawdzać te fale, jakie właśnie, bądź inaczej błądzą w bloku, są stroną jego miejsca naturalnego.

Tajemniczy sensor

Opisane wysoko zjawiska – ciśnienie otoczenia i infradźwięki – zastosowane oddzielnie, nie gwarantują niestety powtarzalności i niezawodności rezultatów. Ukazuje się jednak, że właściwa ich kombinacja daje rewelacyjne wyniki. W momencie pojawienia się nowego połączenia powietrznego z opcją zewnętrzną niezawodnie pojawia się sygnał alarmowy.
Co równie ważne łatwo nie są fałszywe alarmy wywołane, np. pracującym wentylatorem bądź przeciągiem przy otwartym oknie.

Jak część wartościowych wynalazków, ten jeszcze jest efektem wielu przeprowadzonych jakości i badań. Lecz w współczesny forma możliwe było powstanie sensora mierzącego równocześnie parametry fal infradźwiękowych i ciśnienie powietrza w zamkniętego obiektu.
Sensor, jakiego struktura jest pilnie strzeżona, ciągle w sezonie uzbrojenia alarmu mierzy i ma parametry chronionego obiektu, co zabiera około. 2 minut. Następnie następuje ciągłe porównywanie aktualnych pomiarów z zapamiętanym wzorcem.
Wyjście jest już strzeżone. Mimo licznych prób, od 20 lat centralka alarmowa Bublitz®, bo o niej tu mowa, oddaje się trudna do skopiowania i podrobienia. Istotne miejsce jest przy tymże na pewno fakt, że sensor jest pokryty w tworzywie oryginalnym czy nie ważna go zdemontować bez uszkodzenia.

Instalacja alarmowa

Teraz cały system alarmowy możemy sprowadzić do centralki alarmowej i akcesoriów sygnalilzacyjnych, takich jak: syrena dźwiękowa, sygnalizator optyczny, moduł powiadomienia telefonicznego.
Montaż centralki Bublitz® i osprzętu do niej istnieje dziecinnie łatwy. W obecnym zadaniu nie powinniśmy choćby informować o instalacji.

About admin

Check Also

Higiena osobista u pań a typów

Przyjmowanie się do zasad higieny osobistej jest ogromne oznaczanie dla zdrowia.