Home / Nowe technologie / Słychać obecnie jeszcze więcej informacji na fakt kolejnej wersji urządzenia.

Słychać obecnie jeszcze więcej informacji na fakt kolejnej wersji urządzenia.

Słychać już jeszcze więcej wiadomości na fakt nowej wersji urządzenia. Jesteśmy jedni, że Apple mało ważnych informacji i usprawnień zatrzyma w tajemnicy aż do premiery, jednak warto rzucić spojrzeniem na ostatnie, co teraz wiemy o różnym wydaniu kultowego iPhone’a.

Technicznie rzecz ujmując kolejny iPhone powinien się nazywać 7s. Wyraża się jednak, że planowane zmiany są tak istotne, że Apple będzie wymagało zaktualizować firmę o cały numer. Istnieją i pogłoski, że inny smartfon będzie się nazywał po prostu „iPhone” (bez numeru) czy te „iPhone Pro”. Na razie pozostaniemy a przy nazywaniu iPhone’a z 2017 roku: iPhone 8.

Jest raczej za wcześnie, by opowiadać o dacie premiery iPhone’a 8. Jeśli tradycja zostanie podtrzymana wtedy zapewne toż stanowić wrzesień 2017 r. Data premiery nie istnieje jednak tak dobra do przewidzenia jak zwykle. 2017 rok to 10 urodziny pierwszego iPhone’a, zatem nie zdziwimy się, jeśli Apple zawrze w tymże względzie jakieś zmiany. Urozmaiceń i zmiany kształtuje się zresztą dużo.

Jak podaje Wall Street Journal: „Apple ma większe nowości w designie w 2017 roku, czyli 10. rocznicę oryginalnego iPhone’a. Wśród zmian że być ustalenie ekranu OLED na całym przednim panelu i wyeliminowanie przycisku Home, oraz w jego miejsce wbudowanie w ekran czujnika odcisków palców.” Stanowiły o tym odpowiadać osoby powiązane z pomysłem.

„Na zebraniu z centralami firmy Apple, drink z jej chińskich inżynierów zapytał, dlaczego tegoroczny model [iPhone 7] nie był sporych zmian designu zgodnie z odpowiednim cyklem dwuletnim Apple. Jedna z osób tych na spotkaniu pamięta, że odpowiedź brzmiała, że współczesna technika potrzebuje mało czasu na wdrożenie. Osoby zaznajomione z elementem twierdzą, że jedne technologie, które Apple ma nadzieję użyć w iPhone’ie, takie jak zakrzywiony ekran, nie były przekonane do tegorocznych modeli” – dodaje Wall Street Journal.

Jeśli cykl wydawniczy Apple zostałby zachowany, wydany w tymże roku iPhone 7 doczekałby się następcy w twarze iPhone’a 7S w 2017 r. Dziesiąte urodziny sugerują jednak, że Apple będzie zależało przygotować coś specjalnego z obecnej okazji, a model „S”, który zawsze wprowadza drobne poprawki, chyba nie wystarczyć.

Artykuł Nikkei zasugerował ostatnio, że w 2017 roku będą trzy różne modele iPhone’a. Szło toż naprawdę, jakbyśmy mieli otrzymać tradycyjne 4,7- i 5,5-calowe modele (rzecz jak iPhone 7 i 7 Plus), oraz trzeci nowy model „Pro” z 5,5-calowym lub większym wyświetlaczem oraz zakrzywionym ekranem. Informatorzy Nikkei donosili, że ekran będzie „wygięty po obu stronach”, co przypomina nam Samsunga Galaxy Note 7. Oczywiście metody tej nie nosi w iPhone’ie 7, lecz nie znaczy to, że nie będzie takiego ekranu w iPhone’ie 8.

Jeśli Apple rzeczywiście chce coś specjalnego na 10. urodziny iPhone’a, to iPhone 8 będzie bez wątpienia urządzeniem, którego zapragną wszyscy klienci iPhone’ów w dniu jego premiery. Czy zobaczymy największe kolei w spraw?

Połączenie designu i zmian sprzętowych uczyni z iPhone’a 8 najbardziej radykalnie zmieniony nowy iPhone do ostatniej pory – jeśli oczywiście wierzyć informacjom i przeciekom.

Jony Ive, główny projektant Apple, już z dawna chciał wprowadzić iPhone’a, który przypominałby pojedynczą taflę szkła. Rocznica w 2017 potrafi istnieć delikatną okazją. Po sieci krąży pogłoska, że co chwila jeden iPhone w 2017 roku będzie brał ze szklanej obudowy. Dana ta zawiera pochodzić od dostawcy Apple, firmy Catcher Technology. Szkło z frontu także z końca uczyniłoby go znacznie unowocześnioną wersją iPhone’a 4S.

W zestawieniu z wieścią, że iPhone 8 będzie brał ekran OLED obejmujący cały przedni panel, wiedza ta stoi się coraz popularniejsza. Nie mówimy tylko o likwidacji bocznych ramek. Apple może nawet pójść tak dobrze, by pozbyć się górnej oraz niskiej ramki ekranu. Przycisk fizyczny Home zostanie usunięty, a skaner linii papilarnych TouchID połączony z ekranem.

Patent złożony w marcu 2015 stwierdza: „Interfejs człowiek-maszyna skupia się z elektronicznego urządzenia wyświetlającego, jakie stanowi w stopniu przedstawić tekst, grafiki, obrazy, ikony a różne dane zwykle wskazane na ekranie, i dodatkowo zawiera przejrzysty obszar czujnika dotykowego, umieszczony powyżej urządzenia wyświetlającego.”

Film koncepcyjny poniżej płynie z DeepMind i prowadzi, jak iPhone robiłeś z wyświetlaczem na całej powierzchni panel przedniego. Trzeba przyznać, że tworzy to dosyć dobre wrażenie.

Inna koncepcja iPhone’a z wyświetlaczem bez ramek pojawiła się na wstępu 2016 roku w iPhone-Tricks.com. To tylko koncepcja, ale pokazuje, kiedy widać robić iOS 10 – w ostatnim popularny pomysł, że pewne z ikon potrafią żyć zasadniczo w języka widgetów z Androida lub „kafelków” Windows Phone.

Elastyczny ekran OLED sprawi, że iPhone 8 że stanowić drobniejszy również posiadać zakrzywione krawędzie ekranu kiedy w sukcesie Samsung Galaxy S7. Może też zużywać mniej energii, oferując również lepszy kontrast i odwzorowanie kolorów. Apple już wykorzystuje wyświetlacz OLED w prostych smartwatchach Apple Watch.

Pojawiają się informacje, że dział Samsung Display pracuje obecnie nad nowym elastycznym OLED-em dla iPhone’a i jest gotowy zainwestować miliardy w następną fabrykę, by nadążyć za popytem i sprostać zamówieniu Apple do 45 000 paneli miesięcznie.

Jak podkreślono w Patently Apple, firma złożyła efekt i dano jej patenty, które również potrafią stanowić zagospodarowane w iPhone’ie w 2017 roku. Przedstawiają one wyświetlacz z zakrzywionym ekranem, które pozwolą na stosowanie jego krajów jako skutecznych wirtualnych przycisków. Na dowód, mogą uaktywniać się, jeśli będziemy pobierać z systemu. Gdyby to prawda, to iPhone będzie walczyć z funkcjami ekranu krawędziowego Samsunga.

Słyszeliśmy też informacji o ekranie iPhone’a 7, które nie nie przybyły do końca. Możliwe, że sprawdzimy je w iPhonie 8.

Economic Daily News spekulowało, że iPhone 7 mógłby być urządzony w wyświetlacz 3D, niewymagający korzystania z okularów 3D. Serwis twierdził wówczas, że firma TPK współpracująca z Apple pracuje nad projektem wyświetlacza 3D bez okularów. Biorąc zawsze pod uwagę, że tamci już próbowali (pamiętacie LG Optimus 3D?) i nie za właściwie więc nie wyszło, nie odkładamy na ostatnią lokatę z niecierpliwością.

Istniały te plotki sugerujące, że iPhone 7 może liczyć wyświetlacz ściany bocznej, zbliżony do ścianie Galaxy S7 edge i Note 7. Tę plotkę zainspirował patent firmy Apple, jaki stał opublikowany w 2015 roku. Określał on na możliwość pojawienia się w przyszłości iPhone’a z wyświetlaczem na brzegach urządzenia, który posiadałby skróty do drugich pracy urządzenia.

Według pogłosek obudowa następnego iPhone’a może tworzyć ceramiczny tył, oczywiście gdy One Walor X. Może wtedy pomóc wdrożenie bezprzewodowego ładowania. Plotka powstaje z Business Korea, a nie ma pewnych dowodów na poparcie twierdzenia.

Kilka miesięcy później, Wall Street Journal poinformował, że Jony Ive chce aby iPhone wyglądał jak „jedna tafla szkła”. Podobne pogłoski mówią, że nowy iPhone będzie stanowił szklany tył obudowy odpowiedni do rywali, takich jak Xperia Z5.

Allen Horng, stary oraz stary wykonawczy Catcher Technology, kluczowego dostawcy Apple powiedział: „O ile mi wiadomo, tylko drink z przyszłorocznych model [iPhone’a] będzie miał szklaną obudowę. Nie oczekuję, aby ten ruch był nacisk na dochody Catcher Technology, gdyż szklana obudowa wciąż potrzebuje wytrzymałej metalowej ramki, wymagającej zaawansowanej technik produkcyjnej zaś nie byłaby popularniejsza od obecnych modeli”.

Przed wprowadzeniem iPhone’a 7 słyszeliśmy pogłoski, iż jego system nie będzie stał z ponad powierzchni tylnego panelu, gdy wtedy istnieje aktualnie w iPhonie 6s i 6s Plus. Tak się nie stało, tylko taż zmiana designu może ujrzeć światło dzienne w iPhone’ie 8.

Pamiętamy te dobrze wiedzy na fakt możliwego designu iPhone’a 8 od Ming-Chi Kuo z KGI Securities, który powiedział, że istnieje prawdopodobne, iż telefon będzie traktował szklany przód i tył również jak iPhone 4. Kuo dodał, że Apple może brać ze byliśmy nierdzewnej w standardach premium.

Znajduje się, iż w dzisiejszym iPhone’ie z 2017 roku po raz pierwszy da na mienie z bezprzewodowego ładowania.

W styczniu 2016 Apple było pracować nad bezprzewodowym ładowaniem za kulisami. Wiedzieliśmy jednak, że nie należy spodziewać się ładowania bezprzewodowego bez maty ładującej przed 2017 r.

Samym z powodów braku bezprzewodowego ładowania indukcyjnego w iPhone’ie istniałoby zatem, że technologia nigdy wcześniej nie wykonywała przez aluminium. Qualcomm ujawnił jednak, że wyprodukował w niniejszej rzeczy przełomu, dlatego stanowi więc obecnie możliwe dla Apple.

Więcej wagi poświęcono danych o bezprzewodowym ładowaniu gdy pojawiły się dowody, że Apple zaczęło współpracować z Energous. Według VentureBeat drink z materiałów firmy Energous prezentuje na to, że Apple przeprowadzi testy zgodności technologii WhatUp tej firmy ze znanymi urządzeniami, i co wewnątrz tym chodzi technologia zasilania bezprzewodowego tej instytucje zostanie użyta przez Apple w którymkolwiek z nowych narzędzi.

Dobre w obecnej oczywistej metody stanowi więc, że ładowanie nie wymaga bezprzewodowej maty ładującej, czy stacji dokującej, lecz objaw może przebyć do 4,5 m i pakować do 12 urządzeń na raz.

IPhone 8 nie będzie stanowił podobno przycisku Home. Albo chociaż nie będzie on fizycznym przyciskiem. Artykuł Bloomberga wspomina, iż w ramach zmiany designu telefonu, który zgromadzi się na ekranie, Apple pozbędzie się fizycznego przycisku Home. Początek jest otwarty, a rezultatem będzie drogi, gładki design.

Jeśli Apple usunie przycisk Home, więc z potrzeb funkcja Touch ID będzie musiała zostać dana w następnym miejscu. Plotka stworzona nowym patentem Apple mówi, że czytnik linii papilarnych Touch ID będzie obowiązywał na wszelkiej powierzchni ekranu i nie tylko na przycisku Home. W skutku, przycisk tenże prawdopodobnie stać zabity i stworzyć miejsce dla większego wyświetlacza bez powiększenia ogólnej wielkości smartfona.

Te informacji przygotowywały się dość daleko idące, jednak chyba naprawdę istotnie będzie. Sonavation niedawno ogłosiło, że znalazło sposób, aby wstawić tego typu czujniki biometryczne pod wyświetlaczem pokryte szkłem Gorilla Glass, tak aby stanowiły w kształcie odczytać odciski palców użytkowników.

Nowo opracowana technika „świetnie kształtuje się do czytania odcisków palców przez szkło, a założono ją bardzo by zapewnić zaawansowane zabezpieczenia mogące stanowić praktycznie skojarzone z narzędziami przenośnymi i akcesoriami IoT” – powiedział Rainer Schmitt z Sonavation.

Firma twierdzi, że jej technika jest efektywniejsza od ID Touch (i większości innych skanerów linii papilarnych na zbytu), dzięki możliwości skanowania odcisków palców na mokrych, brudnych lub tłustych palcach. Przynajmniej nie wiadomo, jakie danie ważne będzie wyposażone w tąż ostatnią technikę, zakładamy jednak, iż to drugi iPhone lub flagowy smartfon z Androidem.

iPhone 8 potrafi istnieć urządzony w technologie biometryczne takie jak rozpoznawanie twarzy czy skanowanie tęczówki. Gdyby to dodatkowe jest prawdą, skaner siatkówki może uzupełnić lub zastąpić technologię Touch ID. Choć zmienienie jej byłoby szczególnie zgodne z oczekiwanym usunięciem przycisku Home.

iPhone 8 mógłby rejestrować odciski palców oraz żyć że zdjęcia złodzieja, który go zabrał. AppleInsider poinformowało o patencie zgłoszonym w kwietniu, który opisuje sposób zbierania danych biometrycznych w przypadku wykrycia nieautoryzowanego użytkownika. Potrafi obecne istnieć wyczerpane do poznania złodzieja oraz z serii wysyłać do odzyskania skradzionego urządzenia. Nie wiadomo dokładnie, jak Apple może używać z technologii, ale patent mówi oraz na materiał uczenia się urządzenia, żeby istniałoby na tyle światłe i znało jak np. twoje dziecko próbuje odblokować telefon i stawiać w walki.

Inną technologią, jaką możemy odszukać w najnowocześniejszym iPhone’ie jest e-SIM. Ostatnie doniesienia sugerują, że pewnie to stanowić efekt dni dla tradycyjnej karty SIM. E-SIM to elektroniczna karta SIM, jaka stanowi zastąpić fizyczne karty SIM stosowane dziś. Istnieje zatem wbudowany odpowiednik karty SIM, jakiego nie oddaje się fizycznie, a tylko wymienia się numer w pomieszczeniach telefonu w razie potrzeby. Plotki sugerują, że Apple i Samsung rozmawiają z GSMA (organizacja, która reprezentuje interesy operatorów telefonii komórkowej), aby używać znormalizowane e-SIM-y w dawnych telefonach.

Jakie są korzyści z posiadania e-SIM? Powinno toż pozwolić na łatwiejsze zmienianie operatorów. Ze znormalizowanym e-SIM-em będzie mocna dzwonić i zmieniać operatorów bez potrzebie wkładania karty SIM danego operatora. Jeśli chcesz spędzić długi czas okresu w poszczególnym regionie, to będziesz więcej mógł swobodnie zmienić operatora na lokalnego.

Możesz już pożegnać się z stronami SIM! Jeśli kiedykolwiek musieliście doświadczeń z dania z nano-SIM do urządzenia z micro-SIM, to rozumiecie, dlaczego to ważna wiadomość.

Kolejna plotka krążąca w internecie mówi, że w perspektyw iPhone będzie był ładowarkę ze złączem Lightning na jakimś boku i odwracalnym USB na następnym końcu.

Do premiery nowego iPhone’a Apple jeszcze długa droga, więcej wchodźcie do nas po więcej wiedz na problem.

About admin

Check Also

Współcześnie pojęcie klasycznej wizualizacji jest coraz często znane, jako wręczenie nie tylko tej wiedz o bycie obiektu

Reklama: planowanie produkcji excel Współcześnie pojęcie klasycznej wizualizacji jest jeszcze powszechniej rozumiane, jako oddanie nie tylko …