Home / Nieruchomości / Przez lata domagali się od dewelopera aktu notarialnego na indywidualne życia.

Przez lata domagali się od dewelopera aktu notarialnego na indywidualne życia.

Reklama: Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz

Przez lata domagali się od dewelopera aktu notarialnego na nasze mieszkania. Zamiast tego kupiliśmy informację, że deweloper złożył w sądzie wniosek o upadłość. Teraz sto wrocławskich rodzin posiada dwa wyjścia: uregulować długi albo stracić bycia i przeżyć z dużymi kredytami do spłacenia. 

Dostali kredyty, pieniądze wpłacili deweloperowi i uzyskaliśmy środki do własnych nowych, wymarzonych mieszkań. Przez parę lat bezskutecznie domagali się od dewelopera aktów notarialnych. Z okresem dowiedzieli się, że deweloper ogłosił upadłość, a mieszkania przejął bank. Wybudowane lokale były obciążone hipoteką, więc zdobył je bank, w którym deweloper był zadłużony. Muszą spłacić długi dewelopera Teraz bank wymaga się, żeby to lokatorzy zapłaciliśmy za nasze wnętrza i od 50 nawet do 100 proc. wartości lokali. Dopiero po uporządkowaniu tych kwot otrzymają od banku akty notarialne, których przez lata nie mogli wziąć z dewelopera.

Mieszkańcy nie rozumieją, dlaczego więc oni potrzebują spłacać bankowi należności, które zaciągnęła firma oferująca im pozostawania. Kiedy się jednak okazuje, bank postępuje razem z założeniem, bo według ustawy deweloperskiej pierwszeństwo w odzyskaniu należności ma bank. Ludzie są na brzegu kolejki wierzycieli. – My jesteśmy oczywistymi, przeciętnymi ludźmi. Zapłaciliśmy wszystko, spłaciliśmy co do grosza nasze zobowiązania oraz nie ma nikogo, kto przyjmie nas w obronę. Mało tego, nie posiada takich przepisów, które nas mają w obronę – mówi reporterce „Blisko Ludzi” jedna z mieszkanek. Czarny scenariusz Najczarniejszy scenariusz dla przedstawicieli to licytacja nieruchomości. Dla nich określałoby to, że z dnia na doba mogą zostawić nasze miejsca. Kiedy wtedy możliwe, że ludzie z problemem zostali pozostawieni sami sobie?

About admin

Check Also

Kupno nieruchomości jak wszystkiego problemu prawdopodobnie żyć poprzedzone targowaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Jak powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do rozmów …