Home / Moda / Zdrowie / Prawie każdy wie kiedy to powodować i czynność tą sprawia przynajmniej 2 razy dziennie

Prawie każdy wie kiedy to powodować i czynność tą sprawia przynajmniej 2 razy dziennie

Reklama: Technik dentystyczny Bydgoszcz

Prawie wszystek wie jak to budować i funkcję tą działa przynajmniej 2 razy dziennie (badania pokazują, że robi tak ponad 50% Polaków). Jednak czy myjemy zęby prawidłowo? Czy ktoś nas kiedyś pokazałeś tej prawej w sensie rzeczy czynności? Właściwie są to ciągłe ruchy, nad jakimi się nie zastanawiamy, często przy okazji badając to, co akurat przechodzi w tv.

Jest niemało metod prawidłowego szczotkowania zębów, ale nie o to szuka, by zapamiętać jak też drogi się nazywają, ale aby dostosować technikę szczotkowania do własnych potrzeb (lub bardziej potrzeb własnych zębów:) Z naturalnego praktycznego doświadczenia mogę zobaczyć, że pacjenci w większości robią te też błędy podczas mycia, które skutkują układaniem się kamienia nazębnego w samych miejscach tj. za dolnymi siekaczami po części językowej natomiast na policzkowej stronie górnych zębów trzonowych. Mieszkania obecne są szczególnie narażone na odkładanie się kamienia, gdyż tam otrzymują się ujścia gruczołów ślinowych i dojeżdża do zalegania śliny. Też często nie domywamy też dolnych trzonowców z ściany językowej.

Najprostszym sposobem mycia zębów jest metoda Fonesa, która (odwołuję się nie zrażać:), zalecana stanowi dla niemowlęta a osób niepełnosprawnych. Jest wówczas prosta metoda, zgoda na wstęp. Polega ona na przygotowaniu szczoteczki pod kątem łatwym do dziąsła i pracowaniu okrężnych ruchów obrotowych. Dodatkowo należy przymocować do tej drogi technikę prostą i poziomą, aby oczyścić powierzchnie zębów, jakich nie oczyścimy ruchami okrężnym tj. językowe powierzchnie dolnych siekaczy (tam, gdzie ͈lubi” zalegać kamień) oraz żujące powierzchnie zębów bocznych. Metoda pionowa polega na ułożeniu włosia szczoteczki pionowo do wielkości językowych zębów przednich (wzdłuż ich podstawy) i „wymiataniu” zalegających resztek pokarmowych. Metoda pozioma polega na ułożeniu włosia szczoteczki wzdłuż długiej osi zębów (powierzchnie żujące zębów bocznych) i realizowaniu ruchów „tył-przód”.

Techniki te nie uzyskują się do szczoteczek elektrycznych, a jedynie do szczoteczek manualnych, jakie z wyboru powinny stanowić zgodne. Niezależnie jednak, jaką szczoteczkę używamy, wykonując prawidłowe ruchy, stanowimy w mieszkanie dokładnie czyścić zęby. Wtedy wizyty u stomatologi będą tylko kontrolne.

Sama szczoteczka, nawet najlepsza na świecie, nie wystarczy. Powinniśmy na co dzień używać takich urządzeń jak: nitka dentystyczna, szczoteczki międzyzębowe, bezalkoholowe płyny do mycia jamy ustnej oraz czyściki do języka.

About admin

Check Also

Zwykle podajesz śledzie z cebulą ceń w śmietanie. Przekonaj się, że ważnych drodze jest znacznie więcej.

Zwykle podajesz śledzie z cebulą pożądaj w śmietanie. Przekonaj się, że dobrych oferty jest daleko …