Pieprz i chilli pomagają schudnąć

Ekstrakt z czarnego pieprzu i papryczki chili wspomaga odchudzanie. Badania naukowe wykazały, że kapsaicynoidy wywołują łańcuch zjawisk fizjologicznych, który wspomaga spalanie tłuszczu w organizmie. Badania przeprowadzone na grupie ochotników wykazały, że preparaty zawierające kapsaicynę i wyciąg z zielonej herbaty, powodują dużą utratę tkanki tłuszczowej w porównaniu z grupą przyjmującą placebo.

Papryczka chili pomaga hamować apetyt

Ludzie tyją, gdyż są głodni i za dużo jedzą.  Okazuje się, że papryczka chili powoduje uwalnianie się energii, która daje sygnał do mózgu, że głód został zaspokojony. Dlatego preparaty zawierające kapsaicynę mogą obniżyć apetyt a co za tym idzie zmniejszyć objadanie się. Przeprowadzono też badania w których okazało się, że osoby jedzące chili potrzebowali mniej kalorii żeby zaspokoić głód niż grupa przyjmująca placebo.

Dlaczego pomaga schudnąć? Ponieważ  przyspiesza spalanie kalorii, zmniejsza apetyt, poprawia wytrzymałość organizmu i wspomaga spalanie tłuszczu.

Czarny pieprz od wieków stosowany jest jako przyprawa. Nie tylko poprawia smak potraw ale też stymuluje wydzielanie enzymów trawiennych, dzięki czemu ułatwia trawienie i przyspiesza przemianę materii. Organizm spala tłuszcz i chudnie.

Amid kwasu nikotynowego   wykazuje działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne.

Dodaj komentarz