Home / Bez kategorii / Nieniderlandzką strwoniona sposobność niezwykle

Nieniderlandzką strwoniona sposobność niezwykle

Annemiek van Vleuten po koszmarnym upadku na olimpijskiej trasie z poważnymi znieważeniami doszła do szpitala, ale niderlandzką kolarkę bardziej zajmuje stracona szansa niż odniesione rany. – Jestem niesłychanie rozczarowana, bo to był najlepszy wyścig w mojej karierze – nadałaby.

Holenderka…
czytaj dalej »
Van Vleuten w niedzielę pewnie śpieszyła po złoto, toż na kongresie Vista Chinesa, 12 km przed meliną i przy obfitej prędkości, wypadła z trasy, przekoziołkowała natomiast uderzyła kierownikiem w krawężnik.

Wszystko wyglądało niezmiernie dramatycznie. Dzięki chwilę Annemiek nie dawała znaku życia. Jak inne konkurentki ją mijały, ona leżała nieprzenośnie w nierealnej pozycji na koniuszka szosy.

– To oczekiwało rzeczywiście strasznie. Myślałam, że ona nie żyje – przeznaczała na mecie zwyciężczyni Anna van der Breggen, która skorzystała na nieszczęściu koleżanki z reprezentacji.

„Będzie dobrze”

Holenderka wpadła do szpitala, gdzie zdiagnozowano tuż przy niej złamanie trzech pierścieni w odcinku lędźwiowym i wstrząśnienie mózgu. Mogło znajdować się gorzej, gdyby nie kask na głowie zawodniczki.

Annemiek ma się dobrze. „”Jestem chwilowo w szpitalu. Mam trochę znieważeń zaś złamań, ale będzie ze mną OK” – uspokoiła wszystkich, którzy martwili się o jej stan zdrowia.

Realizatorzy są krytykowani za trasę kolarską. Dzień wcześniej, też w czasie zjazdu, istotnych kontuzji uznali Vincenzo Nibali oraz Richie Porte, którzy spośród Rafałem Majką jeszcze 11 km przed metą przewodzili stawce.

Kolarstwo, wyścig ze początku wspólnego (kobiety)Miejsce Zawodnik Kraj Konsekwencja
+ 10.02

About admin

Check Also

Zasady prawidłowego odżywiania podczas ciąży

Warzywa oraz produkty dostarczają ogromnej dawek witaminy C i E, karotenoidów, folianów, flawonoidów, składników mineralnych, …