Home / Moda / Zdrowie / Na pewno rozumiecie ten scenariusz z informacji telewizyjnych – opiekuńcza mama z uśmiechem częstuje swoje szczęśliwe dzieci sokiem owocowym, wiedząc że myśli o ich zdrowie.

Na pewno rozumiecie ten scenariusz z informacji telewizyjnych – opiekuńcza mama z uśmiechem częstuje swoje szczęśliwe dzieci sokiem owocowym, wiedząc że myśli o ich zdrowie.

Na pewno wiecie ten scenariusz z reklam telewizyjnych – opiekuńcza mama z uśmiechem częstuje swoje szczęśliwe dzieci sokiem owocowym, wiedząc że dba o ich zdrowie. One są zaś zadowolone ze smaku ich lubego napoju. Znajomy widok? Czy mama spośród obecnego telewizyjnego obrazka ma rację? Czy zapewnia naszym dzieciom zdrowie? Komunikat reklamowy jest oczywisty – soki owocowe to zdrowie. Prawda istnieje zawsze wielu dużo skomplikowana.

Sok sokowi nierówny

Trzeba po pierwsze pamiętać, że o ile soki są obecnie tanie w każdym biznesie i wybór smaków, producentów jest daleko duży, to nie każdy sok jest jednakowo atrakcyjny dla zdrowia. Zdecydowanie najlepsze soki są te, które są świeżo wyciskane. Dzieje się właśnie więc, że napoje te są naturalnie słodkie, zawierają fruktozę. Te zaś soki, które napotykamy na półkach sklepowych mają nie tylko szereg konserwantów, lecz również są słodzone sacharozą, bądź ewentualnie syropem glukozowo-fruktozowym. Jeśli jemy te soki w popularniejszej kwot, toż możemy przekraczać znacznie zalecaną dawkę cukrów prostych rekomendowanych dla zdrowia. Jedna szklanka takiego soku może bowiem pokryć blisko 1/5 – 1/4 zapotrzebowania dziennego.

W obronie soków owocowych

Niewątpliwie nawet te soki mogą przysporzyć wiele interesującego dla zdrowia. Większość soków owocowych zawiera znaczną część antyoksydantów. Soki owocowe są w dowolnym poziomie substytutem świeżych owoców – ponieważ mają większość pozytywnych składników odżywczych, które są widoczne w wynikach. Soki nad owocami górują dostępnością, prostotą konsumpcji i trwałością. Dietetycy są jednak zgodni, że takich soków nie należy pić w nadmiarze – akceptowalna dawka to sama szklanka dziennie. Przekroczenie tej części to zapewnianie organizmowi nadwyżki cukrów, kalorii.

Jeśli zależy nam na zdrowiu lepiej zawsze zjeść świeży owoc, da on nam bowiem dodatkowo błonnik, więcej witamin a będzie trochę kaloryczny. Ustrzeżemy się i przed niepotrzebnymi konserwantami i barwnikami, które w nadmiarze wybierają się w sokach owocowych.

Soki owocowe a odchudzanie

Osobom chcącym rozpocząć dietę odchudzającą na może nie należy rekomendować spożywania znaczniejszej kwoty soków owocowych. Są one daleko kaloryczne i zawierają więcej cukrów. Jeśli przechodzimy do budowania z sokami gorszych gatunków, wtedy nie są one o moc zdrowsze z napojów gazowanych – ze względu na konkretną kwota sztucznych barwników, konserwantów i słodzików.

Jeżeli teraz chcemy koniecznie pić sok podczas odchudzania, możemy sprawdzić picia rozwodnionego własnoręcznie soku 100% z wodą mineralną.

Jak dobrać dobry sok owocowy?

Trzeba szukać soków jak daleko prostych. W obecnym zamysłu nie można jedynie czytać porad na początku opakowania, ale zwrócić uwagę na ostatnie, co jest w zespole produktu. Niestety marketingowcy bez skrępowania używają słów “naturalny” oraz “100% sok” w układzie do produktów, jakie mają kilku zgodnego z tymi przymiotnikami.

Aby dać sobie możliwie najlepsze źródło zdrowia szukajmy soków wyłącznie 100%. Czerwona lampka ostrzegawcza powinna się nam zapalić każdorazowo jeśli na opakowaniu czytamy o “napoju” bądź słowo “sok” w ogóle nie występuje. Jeśli kupowany sok stanowi w przezroczystym opakowaniu, na jego dnie powinien być przyjazny osad, co świadczy o naturalności produktu. Tak są wyjątki, gdzie resztki wyników są dodawane tylko dla podkreślenia naturalności… Tak czy inaczej zawsze warto przeczytać skład towaru i metodę produkcji. Wiedze te nieraz Was zaskoczą.

By zapewnić sobie więcej antyoksydantów warto kupić soki szczególnie z produktów o ciemnej barwie (w szczególności granaty, grejpfruty, winogrona). Dobrym sokiem jest więcej sok pomarańczowy, ponieważ jest zasobny w witaminę C, potas i foliany.

About admin

Check Also

Zwykle podajesz śledzie z cebulą ceń w śmietanie. Przekonaj się, że ważnych drodze jest znacznie więcej.

Zwykle podajesz śledzie z cebulą pożądaj w śmietanie. Przekonaj się, że dobrych oferty jest daleko …