Home / Ciekawostki / Motyle w brzuchu, szybkie bicie serca, problemy z koncentracją – potrafisz ten stopień?

Motyle w brzuchu, szybkie bicie serca, problemy z koncentracją – potrafisz ten stopień?

Motyle w brzuchu, szybkie bicie serca, problemy z koncentracją – znasz ten stopień? Uczucie zakochania że nas dosięgnąć w najmniej spodziewanym momencie. Uświadamiamy sobie, że nastąpienie tej jedynej głowy to danie lub szczęśliwy zbieg okoliczności. Jednak według badań, taki stan emocjonalny tworzy bezpośrednie prawo naukowe. Czy fakt, że wielki Walenty istnieje nie tylko patronem zakochanych, lecz więcej ludzi chorych psychicznie, na może jest bez znaczenia? 

Dużo osób zastanawia się, skąd się bierze tzw. chemia pomiędzy zakochanymi również jak to się dzieje, że nie ta sama konkretna kobieta może oczywiście daleko zawrócić w głowie i doskonale odmienić dotychczasowe życie. Dla naukowców rzecz stanowi wyjątkowo łatwa. Wszystko to wpływ związków chemicznych, które z kolei powodują reakcje fizyczne organizmu.

Mózg działa z narządów zmysłów określone impulsy elektryczne, a potem podwzgórze wytwarza związek o firmie fenyloetyloamina (PEA), pracujący jak narkotyk. To dopiero ona jest dokładna za objawy towarzyszące nam w pierwszym okresie zakochania, takie jak przyspieszone bicie serca, zwiększona potliwość dłoni czy zaczerwienienie policzków.

Z okresem robienie tego neuroprzekaźnika zaczyna stopniowo ulegać osłabieniu oraz po 4–5 latach prowadzi się na częstym poziomie. Więc zapewne wpływać fakt, dlaczego wiele par w teraźniejszym etapie przeżywa pierwsze poważne kryzysy, które ostatecznie mogą spowodować do rozpadu związku. Z serii za wzmocnienie drogi i przyjemne przywiązanie w późniejszym etapie odpowiada hormon o określi oksytocyna.

Psycholog Frank Tallis porównał uczucie zakochania do choroby psychicznej. Jego daniem objawy, które prowadzą nam w centralnych etapach zauroczenia, są odpowiednie do tych, które można stwierdzić u kobiet z bogatymi tematami na środowisku wewnętrznym i wewnętrznym. Są toż m.in. częste zmiany nastroju, bezsenność, zachowania istotne dla zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego okazujące się np. w codziennym sprawdzaniu informacji na telefonie i skrzynce mailowej.

W sukcesu działania neuroprzekaźników – dopaminy i serotoniny – osoba zakochana często nie potrafi racjonalnie myśleć, widzi świat przez różowe okulary oraz nie potrafi krytycznie patrzeć na swojego wybranka. Niestety istnieje także w stopniu skupić się na naturalnych czynnościach. Kiedy partner jest prawie, zakochani odczuwają radość, euforię, a jeśli go nie ma – pojawia się u nich pogorszenie samopoczucia i wywiady z kontrolą własnych emocji.

About admin

Check Also

Słona woda morska zamarza w nieco niższej temperaturze niż słodka

Czy wiecie, że jeśli wydobyć ze ludziach wód świata całą zawartą w nich sól i …