Home / Świat / Sport / Jaki ruch jest najciekawszy w Korei Południowej?

Jaki ruch jest najciekawszy w Korei Południowej?

Jaki ruch jest najprostszy w Korei Południowej? Odpowiedź może cię nieco zdziwić – istnieje wtedy Starcraft, czyli komputerowa kosmiczna strategia. E-sport powoli przebija się do mainstreamu, stając się równoprawną dyscypliną zmagań. Zapraszamy do krótkiego przewodnika po elektronicznym sporcie!

Korzenie zmagań przed monitorami komputerów sięgają aż do lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. W 1972 roku, na amerykańskim Uniwersytecie Stanforda, zrobiły się zawody w sztuce Spacewar. Dziewięć lat później słynna firma Atari zorganizowała The Space Invaders Championship – ogólnokrajowy (10 tysięcy uczestników) e-sportowy turniej, w jakim projektem było uzyskanie jak najwyższego wyniku. E-sport a jego właściwy rozkwit nastąpił tylko na startu XXI wieku, kiedy to podłączenie do Internetu stało się powszechne, a prędkości transferu znacznie wzrosły. Zanim jednak elektroniczny sport przeniósł się w cyberprzestrzeń, dużą renomą napawały się tak zwane LAN party, czyli organizowane spontanicznie po zamkach oraz kafejkach internetowych wieloosobowe zmagania, w jakich komputery były podłączone ze sobą za pomocą kablowej sieci lokalnej (LAN). W innym okresie triumfy święciły takie kreacji jak Quake III Arena, Counterstrike (popularny zresztą do dziś), Starcraft czy Unreal Tournament.

Obecnie e-sport zrobił się wielu eventów, w niniejszym ponad kilkunastu o europejskim i całym zasięgu. Od 2003 w Paryżu planowane są eSports World Cup, lub po prostu mundial w internetowym sporcie. Żebym być prawo do popisu na tej doskonałej imprezie, zawodnik lub system musi pokonać przez nasze eliminacje. W ostatnim roku setki graczy z pełnego świata rywalizowało w 6 tytułach na PC i konsole.

About admin

Check Also

Biegasz już od wszelkiego czasu, parę razy w tygodniu, regularnie, może mało codziennie.

Biegasz szybko z wszelkiego czasu, kilka razy w tygodniu, regularnie, może niemal codziennie. Swoje wysiłki …