Home / Technologia / Jak dotrzymać kroku temu światu oraz bądź to stanowi w zespole możliwe?

Jak dotrzymać kroku temu światu oraz bądź to stanowi w zespole możliwe?

Reklama: Ogrodzenia nowoczesne Bydgoszcz

Czy o być nowoczesnym? Jak dotrzymać kroku współczesnemu światu i bądź zatem jest w zespole możliwe? Co nam służą technologiczne nowinki i dlaczego nie tylko starsi, a także całkiem młodzi pracownicy często są poczucie, iż nie nadążają za galopującym postępem?

Badania przeprowadzone m.in. przez amerykańskich naukowców z University of Texas w Dallas wykazały, że nauka nowych, wymagających umysłowo umiejętności, które oprócz dostarczają stymulacji pod względem społecznym, pomaga zachować sprawność intelektualną w starym wieku. Dlaczego więc postać z nas przypomina toż bardzo niechętnie?

Każda zmiana to trud dla własnego umysłu, który instynktownie sięga do zminimalizowania wydatkowanej energii. Dlatego najbardziej cenimy to, co znamy. Zaawansowane gadżety domagają się aktywnego zatrudnienia w doświadczenie ich wartości. W smaku wymagają od nas nie tylko podczas zakupów, ale i brania dokonywania ciągłych wyborów – modeli, akcesoriów, aplikacji, aktualizacji. Konieczność podejmowania wady to dodatkowy wysiłek dla mózgu. Jeżeli nie jesteśmy pasjonatami w poszczególnej dziedzinie, najczęściej brakuje nam na owo czasu albo zazwyczaj w świecie nam się nie chce.

Wiele kobiet odrzuca nowe technologie z obawy przed utratą prywatności albo uzależnieniem od nadmiaru informacji. Naukowcy wyodrębnili nawet nową firmę chorobową, okrzykniętą chorobą cywilizacyjną – FOMO (skrót od angielskiego wyrażenia fear of missing out). To wewnętrzny przymus ciągłego sprawdzania powiadomień i danej z obawy, że ominie nas coś ważnego lub przegapimy doskonałą okazję. Jeszcze wiele ludzi poleca sobie przygodę z zagrożeń pochodzących z użytkowania swoich możliwości, podnoszenia ich zaś handlowania nimi. Przybywa kobiet na swoje życzenie wylogowanych z ciągłej obecności w sieci.

Nowe techniki to jeszcze inne propozycje w powierzchni gospodarki i rynku pracy. Jak świat światem, ludzie obawiali się wynalazków, które odbierały ich środowisk pracy. Współcześnie ten lęk zajmuje nie tylko robotów mogących zastąpić pracowników, a oraz innego dołączenia do starych szczęść i pomocy. W terminach sharing economy działalność takich instytucji jak Uber czy Airbnb, które rozwinęły się dzięki powszechnemu dojazdowi do budowie, rodzi obawy, i nawet akty agresji.

About admin

Check Also

Nowe tablety firmy Apple

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …