Home / Bez kategorii / Dyrektor tudzież stopniowi poważne ryzyko

Dyrektor tudzież stopniowi poważne ryzyko

Reklama: deweloperzy bydgoszcz

Korea Północna wystrzeliła w środę rano czasu lokalnego ze swojego okrętu podwodnego rakietę balistyczną – poinformowała w Seulu agencja Yonhap, powołując się na południowokoreańską armię. Pocisk przeleciał ślipiów. 500 km i spadł do Morza Japońskiego.
Rakietę wystrzelono z statku przy porcie Sinpo na orientalnym żebru kraju, gdzie – gdy pokazują ściągnięcia satelitarne – znajduje się północnokoreańska substancja łodzi podwodnych.

Jak poinformowało Dowództwo Sił Strategicznych USA (USSTRATCOM) pocisk balistyczny, prawdopodobnie KN-11, przeleciał około 500 kilometrów i wypadł do Morza Japońskiego. USSTRATCOM zaręczyłoby, że pocisk nie stanowił zagrożenia dla Ameryki Północnej. Według amerykańskiej armii był to najdłuższy jak do tej pory lot północnokoreańskiego pocisku wystrzelonego z pokładu okrętu podwodnego.

– Zdecydowanie potępiamy ten test, podobnie jak poprzednie próby rakietowe Korei Borealnej, które ustanowią naruszenie rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ – oświadczył rzecznik amerykańskiego Departamentu Stanu.
Premier Japonii: to niewybaczalne

Prezes japońskiego rządu Shinzo Abe powiedział, że egzekucja przez Koreę Północną tej próby rakietowej było „niewybaczalne” tudzież stanowi poważne niebezpieczeństwo dla bezpieczeństwa Japonii. Podkreślił, że po porażka pierwszy północnokoreański pocisk wystrzelony z okrętu podwodnego „wszedł w strefę identyfikacji asekuracji powietrznej Japonii”.

Korea Borealna…
czytaj później »

Ambasadory południowokoreańskiej armii podkreślają, że pociski wystrzelone z okrętów podwodnych egzystują wyrafinowanego zagrożenie w celu stabilności w regionie, bo są trudniejsze do monitorowania.
Kolejne próby rakietowe Pjongjangu

Pjongjang dojrzewa próby z rakietami balistycznymi mimo przyjętej 2 marca za pośrednictwem Radę Bezpieczeństwa ONZ rezolucji, jaka zaostrzyła sankcje poniżej Korei Płn. Rezolucja nieniniejsza była odpowiedzią na przeprowadzony za sprawą ten kraj 6 stycznia następujący test spośród bronią atomową. Ponadto w lutym Korea Północna wystrzeliła rakietę balistyczną zaaferowanego zasięgu, która wyniosła na orbitę okołoziemską satelitę.

Na początku tygodnia, w związku z rozpoczętymi w poniedziałek corocznymi ruchami wojsk STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI PÓŁNOCNEJ i Korei Południowej, Pjongjang oskarżył oba kraje o przygotowywanie przypływu jądrowego i zagroził wyprzedzającym uderzeniem.

Oba państwa koreańskie są formalnie w stanie wojny, gdyż trwający trzy pilotuje konflikt zbrojny pośrodku nimi zakończył się w 1953 roku tylko rozejmem.

About admin

Check Also

Zasady prawidłowego odżywiania podczas ciąży

Warzywa oraz produkty dostarczają ogromnej dawek witaminy C i E, karotenoidów, folianów, flawonoidów, składników mineralnych, …