Home / Nieruchomości / Dobre wskaźniki gospodarcze, dostępność wykwalifikowanych pracowników, niskie w porównaniu z wieloma miastami Europy Zachodniej

Dobre wskaźniki gospodarcze, dostępność wykwalifikowanych pracowników, niskie w porównaniu z wieloma miastami Europy Zachodniej

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz

Dobre wskaźniki gospodarcze, dostępność wykwalifikowanych pracowników, proste w zderzeniu z wieloma miastami Europy Zachodniej koszty prowadzenia działalności gospodarczej, coraz lepsza infrastruktura i dostosowująca się jakość mieszkania zatem wszystko sprawia, że instytucji tak chętnie rozpoczynają swoje przedsiębiorstwa w Warszawie. W rozwoju najbliższych pięciu lat warszawski rynek biurowy będzie jakimś z trzech najszybciej utrzymujących się zbytów w polskiej stronie Europy. 

Warszawski rynek biurowy wszedł teraz w fazę dojrzałą, a głównym czynnikiem jego dalszego wzrostu jest napływ spółek z rynku usług wspólnych. W 2016 r. odnotowaliśmy rekordową ofertę nowoczesnej powierzchni biurowej, która wyniosła ponad 400 tys. m2, dzięki czemu zasoby Warszawy przekroczyły już 5 mln m2. W najbliższych latach podaż ustabilizuje się na poziomie ok. 300 tys. m2 za sprawą silnego popytu najemców. W ubiegłym roku w siedziby wynajęto łącznie ponad 750 tys. m2.

Na wzroście rynku zyskują przede każdym użytkowniku. Wzrost podaży powierzchni biurowych i konkurencji pomiędzy wynajmującymi powoduje, że pragną oni coraz silniej rywalizować wysokością czynszu. Obecnie czynsze nominalne w przypadku najlepszych powierzchni biurowych w Centralnym Obszarze Biznesu wynoszą od 23 do 24 euro za metr kwadratowy, oraz w wypadku biur zawierających się poza centrum od 11 do 16 euro za metr kwadratowy. Oczywiście wynajmujący nie mogą rywalizować ze sobą tylko i wyłącznie ceną. Aby przekonać do siebie najemców, różnicują swoje możliwości i planują klientom pakiety zachęt, zwłaszcza jeżeli należy o budynki wybierające się dopiero w porze budowy.

About admin

Check Also

W układzie bieżącego roku przeznaczono do celu ponad 80 tys. nowych mieszkań

Reklama: Mieszkania na sprzedaż Bydgoszcz W układzie poprzedniego roku oddano do celu ponad 80 tys. …