Home / Nieruchomości / Czym tak właściwie są negocjacje? Dla mnie negocjacje to drogi.

Czym tak właściwie są negocjacje? Dla mnie negocjacje to drogi.

Reklama: Deweloper Bydgoszcz

Czym naprawdę faktycznie są negocjacje? Dla mnie negocjacje to drogi. Po to, aby wystąpił pożądany efekt, najpierw obie strony muszą się nieco doświadczyć i poczuć dobrze.Mówi się, iż w ciekawych negocjacjach nie jest ani wygranych ani przegranych. A ja się z tym zgadzam. Udane negocjacje to sprawa wygrany – wygrany (win-win), więc taka, w której obie strony coś zyskują, wygrywają. W nowoczesnym artykule znajdziesz ważne informacji na temat jak negocjować zakup nieruchomości.

Wyobraź sobie inną sytuację. Sprzedający wystawił na aukcję dwupokojowe mieszkanie. Wartość była zupełnie okazyjna, to już odnalazło się dwóch zainteresowanych kupców. Ważny z nich z razu wyraził zainteresowanie zakupem, na uzupełnienie czego zaproponował, że jest przekonany zapłacić pełną cenę ofertową. Na sfinalizowanie transakcji dostarczający będzie natomiast musiał poczekać kilka tygodni, gdyż klient będzie tworzył transakcje kredytem. Drugi kupujący okazał spore zainteresowanie sytuacją sprzedającego. Rozmawiał, zadawał proszenia o powody sprzedaży. Okazało się, że sprzedającywłaśnie przekładał się do nowego miasta, gdzie był upatrzone inne miejsce. Na które toż miejsce potrzebował wpłacić część w wysokości 30 tys. zł., żeby zarezerwować zakup. Drugi kupujący zaproponował sprzedającemu obniżenie ceny ofertowej, w zamian za co zobowiązał się do dużej wpłaty części w wysokości 40tys.zł.

Jak wskazujesz którą ofertę wybrał oferujący?

W tym przykładzie sprzedający pilnie potrzebował określonej sumy w wartości. Był szczęśliwy z drugiej oferty, bo choć cena była niższa, to odpowiadała szybkie zasilenie w potrzebną mu gotówkę. Jednym pojęciem to kolejna oferta rozwiązywała problem sprzedającego.

Ja wielokrotnie w moich pracach podkreślam, iż inwestor, więc istnieje człowiek, to rozwiązuje problemy drugich ludzi. Aby móc je kończyć, to najpierw wymagasz je przejść. I do tegoż właśnie jest komunikacja, czyli zadawanie badań i aktywne słuchanie. Najważniejsza chyba rada jaką mogę ci wydać na problem negocjacji brzmi: ‘Rozmawiaj z pracownikami’. Ponieważ jak mawia mój kolega: ‘z mężczyznami powinien rozmawiać’. Trzeba się nimi interesować, zadawać pytania, słuchać odpowiedzi. To ostatni sposób, żeby zrozumieć ich fakty i aby następnie potrafić je rozwiązać.

Istotnym elementem targów jest zebranie jak daleko danych na fakt tego, jaka istnieje sytuacja sprzedającego, dlaczego sprzedaje. Jeśli zadasz sprzedającemu odpowiednie pytania, dowiesz się jaka istnieje jego faktyczna motywacja. Kiedy w postawionym na wstępu artykułu przykładzie, nie zawsze należy o najwyższą wartość transakcyjną. Czasem kupujący potrzebuje pilnie całej kwoty, natomiast w zamian jest łatwy znacznie zaniżyć cenę. Czasem problem rozwiązuje szybka wpłata zaliczki. Niektórzy ludzie mają opory przed zadawaniem zbyt dużo pytań, najwyraźniej myląc zbieranie wiedz ze wścibstwem. Jednakże nie inwestor. Inwestor nie boi się zadawać pytań, gdyż rozumie, że im dobrze zgromadzi informacji, tym szybciej znajdzie rozwiązanie i kupi więc co znacznie go budzi.

Zachęcam cię abyś z indywidualnego początku sięgał do zbudowania ze sprzedającym dobrej relacji, zadawał pytania, bawiłeś się jego sytuacją. Pamiętaj także, że pracownicy lubią, kiedy pokazuje się im zainteresowanie. Dlatego postaraj się wykonać taką formę, w której sprzedający poczuje się dobro i bezpiecznie. Bądź silny, nie ukrywaj swoich projektów. 

Ludzie często wybierają decyzje pod wpływem impulsu, odpowiadając na utrzymanie innych. Zdarza się nawet, że potrafią odmówić sprzedaży, jeśli zachowanie kupującego w jeden rozwiązanie ich urazi, lub nie spotka im do rodzaju. 

Wytrawni negocjatorzy, znawcy tematu, doskonalą swoje techniki negocjacyjne. Moja filozofia jest swoja, staram się nawiązać relację, rozwiązać problem, doprowadzić do sytuacji, w jakiej obie strony czują się wygrane. Zatem istnieje zasada, która jednak mi się sprawdza. Nie kieruję żadnych sposobów ani sztuczek, nie manipuluję. Człowiek mógłby stwierdzić, że stanowi toż pozycja nieco … naiwna. Ja tak nie uważam. Fakt, że nie mam z metod negocjacyjnych nie oznacza, że sama ich nie znam i chętnie mnie nabrać. Mało kto istnieje rzeczywiście czuły na operacje i sztuczki jak ja. Dostrzegam gdy ktoś używa je skorzystać. Jestem czujna również biorę w tym wielkie doświadczenie. Nie porusza mnie wtedy naprawdę jak kiedyś, po prostu widzę ten fakt i dodaję odpowiednio. W najniższym wypadku wybieram się z negocjacji, a toż się zdarza sporadycznie.

Na zakończenie niniejszego materiału o negocjacjach osób ostatni niemało przydatnych wskazówek, jak radzić sobie w sytuacjach, z którymi potrafisz się zetknąć podczas rozmów.

Dołączając do rozmów skoncentruj się tym, co pragniesz osiągnąć. Zbudowanie jest ogromnie ważne, bo daje ci wspaniałą kondycję i cel, na którym się koncentrujesz. Dzięki przygotowaniu podczas samych negocjacji nie powinno nic się wydarzyć, co poszłoby nie po twojej myśli. Natomiast jeżeli mimo to, coś takiego się wydarzy, to nie wahaj się przerwać negocjacji. Po prostu powiedz, że potrzebujesz to sobie jeszcze raz przemyśleć. Że chcesz mało czasu. Niedawno czytałam tak dobrą pozycję na punkt sprzedaży nieruchomości w Pozostałym Jorku[1]. Frederik Eklund prowadzi w niej między innymi historię negocjacji z dobrym biznesmenem z Chin. Okazuje się, że za jakimś razem, kiedy negocjacje przybierały nie taki zakup jakiego oczekiwał, Chińczyk mówił cos takiego : ‘Muszę spytać Pan Ji’ również ostatnimi słowami kończył spotkanie. Frederik tylko po pewnym czasie domyślił się, że tak faktycznie nie ma żadnego Pana Ji. Chodzi ale o to, by przerwać negocjacje i ofiarować sobie czas do namysłu. Jest to świetna technika, gdyby nie chcesz całej win za zyskać na siebie. 

Podczas negocjacji nie pozwól aby wywierano na tobie presję. Taką formę daje się stosować niektórym sprzedającym i instytucjom nieruchomości. Gdy tylko zauważą, iż istniejesz ciekawy zakupem, to w rozmowie pojawia tzw. inny kupujący, który stanowi wyjątkowo zainteresowany zakupem, natomiast na dodatek oferuje wyższą od ciebie stawkę. Być że naprawdę naprawdę jest. A być zapewne nie. Niezależnie od tego, jeśli odnajdziesz się w takiej sytuacji więc nie pozwól wciągnąć się w obecną sztukę. Grę, którą ja nazywam ‘kto da więcej’. Co zrobić w takiej formy. Najlepiej więc uprzejmie podziękować i powiedzieć, że twoja cena nadal będzie obecna, jeśli sprzedający zdecyduje się do niej wrócić. Nie daj się wciągnąć w sztukę ‘kto da więcej’. Wtedy nie jest licytacja. Podtrzymaj swoją możliwość i poczekaj. 

Czy przypominasz sobie kiedy ostatni raz kupiłeś coś od człowieka naprawdę dobrego? Sprzedawca od razu się na tobie poznał, potrafił docenić twoje umiejętności, albo twój dobry gust. Zrozumiał i podkreślił twoje najlepsze strony. Że także mało przepłaciłeś, za ten produkt, tylko za to było niewątpliwie dobrze.

Nie uznaj aby coś takiego przytrafiło ci się podczas zakupu nieruchomości.

Wielu sprzedawców świadomie lub nieświadomie stosuje kobiety jak świat techniki wywierania wpływu. Tworzę na nauki pochlebstwa, komplementy, przypisywanie cech, jakich dana głowa nie posiada. Wszystek ktoś lubi czuć się zauważony, doceniony, ważny. A nie ma nic złego w komplementach. O ile oczywiście komplementy są szczere. Dopóki odpowiednio połechtane ego, nie będzie uzależnione przymknąć spojrzenie na pewne istotne kwestie jak budżet czy warunki. Dlatego podchodząc do negocjacji zostaw ego za drzwiami i skoncentruj się na bliskim planie.

About admin

Check Also

Kupno nieruchomości jak wszystkiego problemu prawdopodobnie żyć poprzedzone targowaniem się ze sprzedającym.

Reklama: Deweloperzy Bydgoszcz Jak powinniśmy „przycisnąć”? Poza „standardową” propozycją niewielkiego obniżenia ceny okazją do rozmów …