Home / Porady / Co osiągnąć w momencie urlopu z własnymi roślinami doniczkowymi? Jak poradzić im przetrwać, jak my wyjeżdżamy?

Co osiągnąć w momencie urlopu z własnymi roślinami doniczkowymi? Jak poradzić im przetrwać, jak my wyjeżdżamy?

Reklama: Poczta kwiatowa Żnin

Co Oczywiście najświetniejszym podejściem jest zachowanie kwiatów pod opieką zaprzyjaźnionych sąsiadów lub znajomych, jacy będą spożywa regularnie podlewać. Można i przewieżć je do znajomych i pozostawić je u nich na godzina wyjazdu. Co jednak zrobić, gdyby liczymy w lokalu prawdziwy gąszcz kwiatów, a sąsiadów kandydatach do opiekowania się mieszkaniem brak? Mamy dla Was kilka podpowiedzi.

Jeżeli macie tylko kilkudniowy wyjazd, możecie bez obaw pozostawić kwiaty w bloku. Większość roślin po obfitym podlaniu że przez kilka dni mieć z nadmiarów wody. Można i przed wyjazdem zrosić je zaś obmyć ciepłą wodą. Przypadkiem są rośliny o owłosionych liściach takie jak np. fiołki afrykańskie, których liście nie lubią kontaktu z wodą.

Jeżeli zaplanowaliście długi wyjazd, optymalnym rozwiązaniem może istnieć również zakup hydrożelu – substancji zwiększającej zdolność podłoża do przechowywania wody i składników odżywczych. Znajdziecie go w sklepach ogrodniczych. Preparat należy starannie wymieszać z glebą. Niezmiernie znaczące jest, żeby w punkcie mieszania ziemia była nudna, ponieważ pomoże to rozprowadzenie cząsteczek hydrożelu. Po odbyciu takiej mieszanki podlejcie roślinę obficie. Ta forma poda jej prawidłowe nawodnienie przez 2-3 tygodnie.

Do zapewnienia roślinom wody mogą przysporzyć się też plastikowe butelki. Należy napełnić je wodą, a potem zatrzymać i przygotować kilka małych otworów w zakrętce. Tak przygotowane butelki włóżcie delikatnie do doniczki uważając żeby nie uszkodzić korzeni. Wielkość butelki dopasujcie do rozmiarów doniczki. Jeszcze nowa szkoła to miejsce obok doniczki lub pomiędzy kilkoma doniczkami, pojemnika z wodą. Zanurzcie w nim gruby sznur lub paski tkaniny, która dobrze wchłania wodę (np. bawełna), a drugi koniec wprowadźcie do ziemi. Mało kłopotliwym wyjściem będzie umieszczenie kwiatów w wannie wypełnionej ciepłą wodą do wielkości ok. 3 cm.

Niezależnie z tego, jaką drogę wybierzecie, pamiętajcie aby zabezpieczyć kwiaty przed intensywnym działaniem słońca ? większość roślin źle to znosi.

About admin

Check Also

Drzewo genealogiczne pomaga odkryć, skąd pochodzimy również gdy bardzo sięgają swoje korzenie.

Drzewo genealogiczne pomaga odkryć, skąd pochodzimy oraz kiedy bardzo sięgają swoje korzenie. Zbadanie ścieżek, którymi …