Home / Bez kategorii / Co, jeśli nie węgiel – czyli ogrzewanie po 2020 roku

Co, jeśli nie węgiel – czyli ogrzewanie po 2020 roku

Ogrzewanie rodu z roku na rok zatrzymuje się coraz większym obciążeniem dla własnego budżetu, ponieważ ceny większości paliw ciągle rosną. W tego należy inwestować i jakie wyjście będzie gwoli nas najkorzystniejsze?

Zastanów się dwa razy
Obecnie drinku z najdostępniejszych, chociaż niekoniecznie wyjątkowo funkcjonalnym, sposobem ogrzewania są kotły na węgiel albo drewno. Jednakże jeżeli planujemy umieszczenie w prywatnym domu pieca zasilanego tymże paliwem stałym, zastanówmy się 2 razy. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, iż według zaleceń Unii Europejskiej używanie węgla jako paliwa opałowego w zakładach prywatnych będzie dopuszczalne jedynie do 2020 roku, po obecnym sezonie, dawanie w polach mieszkaniowych pieców węglowych będzie zabronione i karalne.

Stanowcze NIE dla węgla
Wykorzystywanie węgla, jako paliwa do ogrzewania swoich domów, będzie zakazane obecnie w 2020 roku. Wynika tylko z unijnej dyrektywy, jaka tworzy za założenie chronić jakość powietrza. Domowe piece, wykorzystujące węgiel zaliczane są za jedną z ważnych przyczyn tego, że Polsce musimy tak zanieczyszczone powietrze. Idąc za czym, z własnych domów będą musiały zniknąć piece węglowe – aby to pomóc, uruchomione będą typowe systemy dopłat, jakie ułatwią wprowadzenie bardziej skutecznych wyjść. Piece węglowe pozostaną, jednakże jedynie w kotłowniach i domach produkcyjnych, gdzie zastosowano dobre systemy filtrujące. Jeżeli to rozważamy zakup nowego pieca…

Co, gdyby nie węgiel?
Jednym z wygodniejszych systemów ocieplania jest zastosowanie gazu płynnego, oleju opałowego albo gazu ziemnego. Wydatki nie należą co zasada do najniższych, lecz stosując odpowiednie piece i układy, zapobiegające stracie ciepła, możemy pobrać właściwie dobry sposób ocieplania. Ogrzewanie gazem ziemnym jest daleko skromniejsze aniżeli użycie oleju opałowego lub same propanu albo propanu-butanu. Żeby jednakże stosować z gazu ziemnego, należy uzyskać dodanie do budowy – a wówczas chyba wykazać się niemożliwe w sukcesie nieruchomości położonych daleko od terenów będących podłączenie do budowie gazowniczej. Jeżeli jednak nasza działkę spotyka się na terenach, jakie planują rozwiniętą infrastrukturę, należy pomyśleć wykorzystanie gazu ziemnego jako paliwa, którym będziemy ogrzewać dom. Poza opłatami sieciowymi, które badane są poprzez własne spółki gazownicze, za metr sześcienny zapłacimy około 1.40 – 1.50 zł. Miejmy także, iż żeby uzyskać podłączenie do budowie, należy uzyskać specjalne pozwolenie.

Reklama: http://www.erka-instalacje.com/

About admin

Check Also

Higiena osobista u pań a typów

Przyjmowanie się do zasad higieny osobistej jest ogromne oznaczanie dla zdrowia.