Home / Kultura / Barwne malowidło pokryło betonowe ogrodzenie wokół schroniska dla bezdomnych w Bydgoszczy. Dzieło wykonali – pod okiem artystów – sami pensjonariusze, i na murze odnalazłyśmy się ich wizerunki.

Barwne malowidło pokryło betonowe ogrodzenie wokół schroniska dla bezdomnych w Bydgoszczy. Dzieło wykonali – pod okiem artystów – sami pensjonariusze, i na murze odnalazłyśmy się ich wizerunki.

Barwne malowidło pokryło betonowe ogrodzenie wokół schroniska dla bezdomnych w Bydgoszczy. Dzieło wykonali – pod okiem artystów – sami pensjonariusze, i na parkanie odnalazłyśmy się ich wyglądy.

Jak poinformował bydgoski magistrat, prace nad obrazem trwały pięć dni. Warsztaty artystyczne z udziałem pensjonariuszy bydgoskiego schroniska poprowadzili: artysta Bartosz specjalizujący się w branży mural-artu oraz animatorka Joanna.

Pod ich ruchem kilkunastu bydgoskich bezdomnych zapoznawało sie z technikami bycia miejskich malowideł ściennych – murali. Poznawali farby, rozwijali się w użyciu barw w sprayu i dzieleniu szablonów.

Po logicznym oraz potrzebnym przygotowaniu bezdomni stworzyli efektowny mural na dużym, betonowym ogrodzeniu schroniska. Najbardziej efektownym aspektem jest dziewiętnaście, nadnaturalnej wielkości obrazów samych bezdomnych.

Przedsięwzięcie stworzono w konstrukcjach szerszego projektu „New Colours For-don”. Fordon to najwspanialsza dzielnica Bydgoszczy, na pas jakiej znajduje się także schronisko dla bezdomnych.

– To wniosek z pogranicza animacji kulturowej oraz dzieleń delikatnych w dziedzinie miejskiej. W jego ramach zakładane są działania animacyjno-artystyczne dla obywateli dzielnicy Fordon ze specjalnym uwzględnieniem grup wykluczonych społecznie i kulturowo i uczenie działań trudnych w strefę miejską – zaznaczyła Strzelczyk.

Bartosz to ważny polski artysta streetartowy serwujący się technikami kluczowymi dla prace ulicy: graffiti, szablon-artu. Jego kariery jego były udostępniane w lokalnych i lokalnych albumach poświęconych graffiti i trudności streetartu: „Polski Street art” Plus także II edycja, „Mural art”, projektował oraz odzież popularnej marki młodzieżowej.

Autorem planu jest stowarzyszenie Ośrodek Działań Kulturowych „Las”. Projekt sfinansował bydgoski magistrat, a patronowało mu Narodowe Centrum Kultury.

About admin