Home / Bez kategorii / Alergie pokarmowe – to je zaczyna oraz jakie są objawy?

Alergie pokarmowe – to je zaczyna oraz jakie są objawy?

Co robi alergie pokarmowe? Do pokarmów niejednokrotnie wywołujących alergie należą jajka, nabiał i pszenica. Inne alergeny wtedy na przykład związki chemiczne jak węglowodory, pestycydy, chemikalia i rozpuszczalniki przemysłowe.

Reklama: http://alergomed.pl/testy-sk%C3%B3rne

Alergie mogą także wywoływać specyfiki bądź szczepionki w ról zastrzyków, pomiędzy innymi tuberkulina PPD, zastrzyki przeciw gruźlicy, szczepionki uodparniające dla niemowlęta również leki wstrzykiwane. Do alergenów należą również związki chemiczne, które włażą w związek ze skórą, jak trujący bluszcz, perfumy, farby do włosów, lakiery do paznokci, formaldehyd, benzyna, rękawice lateksowe, łupież (bądź sierść) stworzeń i detergenty. Napięcie nerwowe podczas jedzenia pokarmów również ma możliwość stymulować alergie pokarmowe.

Objawy alergii pokarmowych
Alergie pokarmowe wiążą się z wieloma innymi schorzeniami, jakie dotknąć mogą prawie wszą stronę ciała. Symptomy obejmują ból gardła, powracające zapalenie zatok, kichanie, ściekanie wydzieliny nosowej po tylnej ścianie gardła (postnasal drip), chrypka, ból ucha, dzwonienie w uszach, powracające infekcje ucha i swędzenie w uszach.
Objawy oddechowe stworzone przez alergie pokarmowe obejmować potrafią kaszel, astmę, zapalenie oskrzeli i świsty.
Objawy jelitowe to między innymi biegunka, niestrawność, gazy, jelito spastyczne, nudności, skurcze żołądka, zatwardzenie, nasilone odbijanie, nadmierne oddawanie alkoholi i kwas żołądkowy.
Objawy skórne – do tego standardu symptomów zdają się pokrzywka, egzema, łuszczyca, cienie pod oczami, swędzenie i trądzik.
Układ nerwowy i narażony gra na objawy alergii. Do symptomów należą:

– Depresja
– Osłabienie
– Napady paniki
– Nadpobudliwość
– Osłabienie pamięci
– Bezsenność
– Halucynacje
– Zmęczenie
– Lęk
– Uczucie splątania
– Obniżenie koncentracji
– Koszmary senne
Objawy dysuryczne, czyli symptomy z strony układu moczowego, obejmują częste oddawanie moczu, chodzenie na mocz, nawilżanie i dyskomfort w trakcie oddawania moczu.
Kłopoty fizyczne i kostne to między innymi bóle mięśni, osłabienie siły mięśniowej, sztywność mięśni, sztywność stawów, artretyzm i ból dolnego odcinka pleców.
Do kolejnych symptomów należeć potrafią wyczerpanie, gwałtowne bicie serca, nieregularny rytm serca i palpitacje. Reakcje alergiczne na pokarmy najczęściej pojawiają się już po okresie paru sekund do kilkorgu godzin od jedzenia.
Jako podsumowanie poniżej zamieszczona jest szybka lista symptomów alergii pokarmowych:
– Katar i kichanie
– Obrzęk górnych dróg oddechowych (języka, warg i życia)
– Wysypki skórne, między innymi pokrzywka i egzema

About admin

Check Also

Higiena osobista u pań a typów

Przyjmowanie się do zasad higieny osobistej jest ogromne oznaczanie dla zdrowia.