Porady

Dlaczego warto skorzystać z pomocy eksperta?

Kupno mieszkania jest bezsprzecznie bardzo ważną decyzją w życiu. Jest to więc podstawowy powód, dlaczego nie powinniśmy tej sprawy zostawiać przypadkowi. Już sam proces związany z formalnościami jest skomplikowany i czasem można się pogubić w tym świecie biurokracji. Jeśli więc nie jesteśmy w stanie poświęcić naprawdę wiele czasu, warto skorzystać z usług specjalisty. Poniżej kilka powodów, dlaczego to dobra decyzja:

1. Oszczędność czasu

Zazwyczaj od samego rana pracujemy, więc kwestie mieszkaniowe możemy podjąć dopiero w godzinach popołudniowych. Nasza koncentracja jest już wtedy na dosyć niskim poziomie, a takie sprawy wymagają dużego skupienia. Kupno mieszkania zabiera niestety dużo czasu. Jest to na tyle ważna sprawa, że powinniśmy być pewni swojej decyzji – ekspert nam w tym bezsprzecznie pomoże.

  1. Większa liczba ofert

Ekspert ma duże rozeznanie na lokalnym rynku nieruchomości i dysponuje znacznie większą ilością ofert. Biura bardzo często trzymają pewne lokale na wyłączność, bez udostępniania ich w sieci. Specjaliści posiadają także duże kontakty i specjalne kanały, dzięki którym mogą znaleźć nam ten wymarzony kąt.

  1. Negocjacja ceny

Eksperci od nieruchomości mają duże doświadczenie w negocjacji cen. Jest to dla nich :chleb powszedni”, więc warto powierzyć im tę czynność. Czasem można wynegocjować całkiem przyzwoitą sumę!

  1. Stan prawny nieruchomości

Niezwykle ważną kwestią jest dokładne zbadanie stanu prawnego nieruchomości, którą mamy zamiar zakupić. Jest to element obowiązkowy, bez którego nie powinniśmy podpisywać jakichkolwiek dokumentów. Na własną rękę trudno będzie nam uzyskać dostęp do pełnej dokumentacji, jednakże ekspert bez problemu sobie z tym poradzi.

 

Redaktor